Mājokļa drošība atvaļinājuma laikā

Varat lūgt padzīvot Jūsu dzīvesvietā, jokodamies solot atļauju no rītiem izmantot Jūsu ultramoderno kafijas automātu vai citas mājas ierīces par samaksu viņu pūliņiem. Tomēr ir arī maksas pakalpojumi, kas palīdzēs Jūsu prātam būt mierīgam arī atvaļinājuma laikā. Viens no šādiem biznesa veidiem ir serviss Mana māja, kas papildus kaķa pieskatīšanai mājās piedāvā arī minimālu telpu uzkopšanu un pasta sūtījumu izņemšanu. Tāpat daudz Jūs varat padarīt pats, teiksim, ierīkojot mājās gaismas releju, kas liks vakaros iedegties spuldzītei. Pats vienkāršākais un ieteicamākais variants – ierīkot mājā signalizāciju, noslēgt durvis un logus. Papildus tam var vienkārši atstāt ieslēgtu gaismu kādā no telpām. Var izmantot viedos mājokļu pieskatītājus, piemēram, pielāgojot kustību sensorus mājokļa sargāšanas režīmam. Ierīkojiet automātisku videokameru vai skaņu aparatūras ieslēgšanos – ar to vajadzētu pietikt, lai garnadžus pabiedētu. Viedās mājas ar nodrošinātiem uzraudzības instrumentiem var imitēt īpašnieka klātbūtni. Iespējams radīt iespaidu, ka kāds atrodas telpās: no rīta žalūzijas tiek paceltas, vakarā – nolaistas; sakustas aizkari, it kā kāds ietu garām logam. Kā pamato speciālisti, zagļiem ir stresa pilns darbs – tie nobīstas, ja mājā tiek iepriekš neparedzēti iztraucēts miers un klusums, un pārtrauc savas darbības. Piemēri var būt dažādi, tos visus pat drošības apsvērumu dēļ nedrīkst minēt, saka apsardzes speciālisti portāla Delfi žurnālistiem.

Vēl vienkāršāki padomi mājokļa drošībai:

Māja

atstājiet ieslēgtu mūziku vai televizoru, noregulējiet tiem ieslēgšanās un izslēgšanās laiku;

piestipriniet mājvietai uzrakstus „Nikns suns!” vai „Apsardze”;

pierīkojiet durvīm stiprākas eņģes, neatstājiet logus pusvirus;

dārgākas mantas nolieciet nepieejamākās vietās, padomājiet par redzamību caur logiem;

neatstājiet atslēgas „zem kājslauķa” – šādas vietas garnadžiem jau sen ir zināmas;

nerunājiet ar svešiniekiem uz ielas par saviem plāniem un īpaši – brīdiniet bērnus par drošības pasākumu ievērošanu;

visas kārdinošās lietas un ierīces izkārtojiet arī no pagalma un nolieciet šķūnītī – lai nekas nepiesaistītu zagļu uzmanību;

Galu galā, droši vien ir iespējams vienoties ar apsardzes firmu, lai tā pieslēdz signalizāciju arī uz vienu mēnesi gadā, ja neesat gatavs maksāt par līgumu visa gada garumā.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.