Kāpēc nepieciešama ģimenes budžeta plānošana?

  1. Atbildības un uzticēšanās jautājums

Uzticēšanās partneru starpā nozīmē ne tikai mājokļa dalīšanu – tas ir tikai sākums, kad nododat materiālās lietas otra cilvēka rokās, daloties ar vienu atslēgu, ar ko slēdzat vienas dzīvesvietas durvis. Tas, ka jūs zināt, cik pelna Jūsu partneris, un informējat otru, cik lieli ir Jūsu ienākumi, ir nākamais solis. Turklāt caurspīdīgums jūsu attiecībās palīdz saglabāt pārliecību par ģimenes institūcijas jēgu. Savā ziņā kopīga budžeta izveide veicina arī kopīgas atbildības veidošanos.

  1. Zināsiet, ko varat atļauties plānot

Lai plāni realizētos arī tālāk par sapņošanu, ģimenes locekļiem jāzina, ko var atļauties iecerēt. Idejiski, protams, ir jādomā tālu un augstu (tas ir pat ieteicams), bet, kad nonāksiet, piemēram, pie domas par jaunu sporta ekipējumu, ir jāzina, vai ģimenes budžetā ir svarīgākas pozīcijas par Jūsu personīgajām interesēm.

  1. Atskaitīties sev

Iespējams, ka Jūsu ģimene ir no tām laimīgajām, kurās strīdi ir svešvārds. Uzdodot sev jautājumus, kas Jūs padara laimīgus, atcerieties arī ietvert materiālo dimensiju. Starp citu, kopīgas atskaites par iztērēto naudu veicinās vienkāršas, sadzīviskas sarunas – kaut vai pārmaiņas pēc.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.