Kur apgūt svešvalodu bezmaksas

Divas tiešsaistes vietnes, kurās iespējams bez maksas apgūt svešvalodas:

Ja Jums nav noteikta brīvā laika, ko veltīt valodu kursiem, kam precīzi jāievēro sākuma un beigu pulksteņi, Jūsu izvēle varētu vērsties tajā valodu apguves virzienā, kas pieejama tiešsaistē. Viena no vietnēm, kas piedāvā valodu apmācību internetā, ir busuu.com (starp citu, busu ir valoda, kurā Kamerūnā 1980. gadā runājuši vien astoņi cilvēki).

Busuu ir valodu apmācības vietne, kas piedāvā apgūt 12 valodas – angļu, franču, spāņu, vācu un citas. Nolemju apskatīt franču valodas kursu. Reģistrējos, lai intereses pēc aplūkotu mājaslapas piedāvājumu: man rakstiski jānosauc savs vārds, jāuzrāda elektroniskā pasta adrese un jāizveido parole.

Atveras nākamā lappuse, un mani uzrunā: HeyWonderful*! Programmas uztverē joprojām esmu angļu iezemietis, jo diemžēl latviešu mācību valodu mājaslapa man nepiedāvā. Tas ir viens no vietnes mīnusiem, jo angļu valodas apmācību tās interesentiem būtu jāmeklē citur. Tomēr man šis ir jaudīgs sākums, tāpēc turpinu – neslēpšu, ka glaimota par uzrunu :). Liekot izvēlēties vienu no trim variantiem – ceļojumi, darbs vai Francijas kultūra – man uzdots padomāt, kādēļ es vēlos studēt franču valodu. Atzīmēju ceļošanu, jo līdz šim man patiešām nācies saskarties ar francūžu – cik tēlotu, cik – patiesu, – gatavību runāt tikai savā mēlē, kas reizēm izvērsusies mūsu redzējumā pilnīgi normālā franču-latviešu valodas dialogā, kura dalībnieki viens otru saprot itin labi, kaut gan mēs katrs komunicējam savā valodā.

Tālāk es varu atzīmēt, vai grasos piedalīties programmā Premium vai ForFree (bez maksas). Bezmaksas programma paredz valodas apmācību, izmantojot kartiņas (flashcards), rakstības vingrinājumus un franču valodā runājošo labojumus. Pēdējais iespējams, jo šī ir vietne, kurā mācības notiek, socializējoties ar citiem runātājiem. Premium programma par papildu samaksu piedāvā arī īpašu ceļojumiem paredzētu kursu, mobilās aplikācijas bezsaistes režīmā, oficiālus sertifikātus, gramatikas uzdevumus, leksikas apguvi.

Uzsāku savu pirmo mācību stundu. Vienkāršākie sasveicināšanās, atvadīšanās un pateicības vārdiņi tiek pasniegti, glītu attēlu un franču valodas izrunas pavadījumā. Iesaku!

Tomēr atrodu arī vietni https://lv.speaklanguages.com/, kas palīdzēs Jums apgūt pirmo izplatītāko svešvalodu pasaulē – angļu valodu, turklāt mājaslapa ir latviski. Kopumā vietne piedāvā septiņu svešvalodu apguvi. Šis apmācību veids paredz iemācīties pamata frāzes, vārdu krājumu, kā arī praktizēt valodu kopā ar valodas partneri. Skaņa ir pieejama visām frāzēm un vārdiņiem – to ierunājis angļu dzimtās valodas pratējs. Reģistrācijai vietnē jāizmanto savs vārds, uzvārds, e-pasta adrese un parole. Pēc reģistrēšanās uz pastu tiek atsūtīta saite. To aktivizējot, var iekļūt savā profilā un uzsākt mācības. Angļu valodas izplatītākie vārdi un frāzes nav ilustrēti, toties ir pieejami skaņas paraugi. Interesanti ir izpētīt valodas partneru sarakstu – dalībnieki grupēti pēc to dzimtās valodas.

*Sveika, brīnišķīgā!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.