Ikdienas izdevumi

Mums katram ir savi ienākumi un savi izdevumi. Attiecīgi mēs veidojam savu budžetu, lai varētu savus ienākumus maksimāli efektīvi sadalīt tā, lai varētu segt savus izdevumus.

Mūsu izdevumi sastāv gan no dažādiem maksājumiem un citiem izdevumiem, kas nav atliekami vai atceļami, gan no ikdienas izdevumiem. Ikdienas izdevumi ir ļoti plašs jēdziens, jo katram no mums tie var būt citādi. Vieniem, šie izdevumi ir ikdienas iepirkšanās un pusdienu pārtraukums kafejnīcā, degvielas, vai transporta izdevumi un tamlīdzīgi, citiem šie izdevumi ir tikai pirmās nepieciešamības preces un citas lietas, bez kurām nav iespējams iztikt ikdienā.

Šie izdevumi ir tie, kur mēs varam rast visdažādākos veidus kā ietaupīt, jo ikdienu kontrolēt ir mūsu spēkos, tas ir atkarīgs no mūsu gribas un apstākļiem, ar ko saskaramies. Cik ļoti mēs varam ietaupīt un vai to vispār darām ir atkarīgs tikai no mums un mūsu ienākumiem, taču šie ir izdevumi, kurus ir iespējams kontrolēt.

Pie šiem izdevumiem pieder mūsu ikdienas pārtikas izdevumi un mēs varam nedaudz piekontrolēt to, ko mēs pērkam un cik daudz. Mēs varam kontrolēt, kur mēs pērkam un vai dodamies uz kafejnīcām un restorāniem. Ikdienas izdevumi tie ir, jo pilnībā no tiem mēs nevaram atteikties, bet ir arī tādas lietas, no kurām mēs varam atteikties pilnībā. Ne vienmēr gan tas ir viegli, jo dažādas lietas var radīt pieradumu un tādus ir grūti lauzt.

Ir cilvēki, kas saviem ikdienas izdevumiem pieskaita arī dažādas izklaides, alkoholu, tabaku, azartspēles. Protams, azartspēles nekādā veidā nevar būt attaisnoti izdevumi, jo tā jau ir atkarība, ja jūs to ieplānojat un upurējat ko citu. Taču tādas situācijas mēdz būt. Kā zinām atkarība u ieradums atšķiras diezgan krasi. Vispirms ir ieradums un tad veidojas atkarība, līdz ar to, pamanot kādus ikdienas izdevumus, kuri ir kaitīgi un var radīt atkarību, būtu jādara viss kas mūsu spēkos, lai tos lauztu un darītu ko lietderīgāku.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.