Mājokļu īpašnieku aizņemšanās iespējas

Kredīts pret mājokļa ķīlu ir kredīts, ko mājokļa īpašnieks var aizņemties pret sev piederošo mājokli. Ir divi vispārīgi kredītu veidi, kas ir pieejami: kredīts ar vienreizēju maksājumu vai kredītlīnija.

Kredīts ar vienreizēju maksājumu būtībā ir kā otrais mājokļa kredīts, kas darbojas līdzīgi standarta mājokļa kredītam. Aizņēmējs saņem vienreizēju naudas summu, parasti kā pārskaitījumu uz bankas kontu, un piekrīt to atmaksāt noteiktā termiņā ar procentiem. Procentu likmes paliek nemainīgas visā kredīta atmaksas termiņā, kas nozīmē to, ka kredīta maksājumi būs nemainīgi. Šo kredītu atmaksas termiņš parasti ir no pieciem līdz divdesmit gadiem un, ja mājoklis tiek pārdots, nenomaksātā kredīta daļa tiek atmaksāta ar ieņēmumiem, kas gūti no īpašuma pārdošanas.

Kredītlīnija darbojas nedaudz atšķirīgi. Kredītam ir noteikta summa, bet atšķirībā no pirmā kredītu veida, tas piedāvā aizņēmējam pieeju kredītam, kas būtībā ir konts, kur tiek glabāta kredīta summa. Tas darbojas līdzīgi kredītkartei.

Vairumam kredītlīniju ir mainīgas procentu likmes, kas ir atkarīgas no procentu likmēm mēneša laikā, kad nauda tiek izmantota. Tas nozīmē, ka ikmēneša maksājums var mainīties no mēneša uz mēnesi, kas var negatīvi ietekmēt aizņēmēja budžetu. Tas ir rūpīgi jāapsver ikvienam, kas vēlas iegūt šāda veida kredītu. Atmaksas termiņš parasti ir tāds pats kā standarta mājokļa kredītam.

Ir dažādas priekšrocības mājokļa kredīta saņemšanai, piemēram, aizņēmējam ir iespēja segt dažādus izdevumus, kas ietver studiju izmaksu segšanu, citu parādu nomaksu un mājokļa remonta veikšanu. Bet tam ir arī trūkumi, ko mājokļu īpašniekiem nepieciešams apzināties, savādāk tie var nonākt sliktākā finansiālā stāvoklī, nekā pirms viņi ieguva kredītu.

Pirmā lieta, kas jāapsver, ir tas, cik ilgi Jūs plānojat dzīvot savā mājoklī. Kredīts pret mājokļa ķīlu var samazināt Jūsu iespējas iegādāties jaunu mājokli, jo Jums nebūs nepieciešamo līdzekļu pirmās iemaksas veikšanai. Ja Jūs izmantojat savu pašreizējo mājokli kā pakāpienu uz lielāku un labāku mājokli, kredīts pret mājokļa ķīlu noteikti nav laba izvēle Jums.

Vēl viena lieta, kas Jums ir jāņem vērā, ir parādu atmaksa ar kredīta palīdzību. Daudzi cilvēki izmanto šos kredītus, lai nomaksātu savas kredītkartes tikai, lai sāktu vēlreiz savas kredītkartes izmantot. Kredīta iegūšana parādu atmaksai ir ļoti slikta ideja, jo tas nepalīdz atbrīvoties no parādiem, tikai rada vēl papildus parādus.

Laba iespēja ir kredīta iegūšana mājokļa remonta veikšanai. Galvenais ir veikt mājokļa uzlabojumus, kas palielina mājokļa vērtību.

Mājokļa īpašniekam, apsverot pieteikšanos kredītam, ir nepieciešams novērtēt savu pašreizējo finanšu situāciju un noteikt, vai kredītam būs negatīva ietekme uz finansēm. Tikai tad ir iespējams noteikt, vai tas ir labs risinājums viņiem un viņu finansēm.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.